Alkali Su Üreten Su Arıtma Cihazları

buzsuaritma Comments 0 2 Aralık 2017

Hayatta her şey vücudumuz gibi bir dengedir. Yaşam için dengede olmak durumundadır. Dengesiz bir durumda maddeler yere düşmeye, dengesiz bir münasebet bitmeye ve de dengesiz bir vücut bozulmaya mahkûm olacaktır. Vücudun dengede olması demek ise insanı hayatta tutan sağlığın iyi şekilde gitmesi, gövde sisteminin düzenli çalışması anlamına gelmektedir. Düzenli, sağlıklı ve de sorunsuzca çalışan bir vücuda sahip olmayı herkes ister. İnsan vücudunda da bizler ne ekersek onu biçeriz. Ona ne kadar iyi davranırsak o kadar sağlıklı olmaktayız. İnsan vücudunun dengede olmasının son yıllardaki kavramına yeni bir fer getiren beslenme uzmanları ve hekimler asit baz yani alkali dengesine çokça dikkat çekmektedir.

Tükettiğimiz gıdalar kendi yapısı gereği vücutta da bazı olumlu veya olumsuz etkiler bırakır. Yani asitli ya da asidik gıdalar vücuttaki asit oranını arttırır ve de bazik gıdalar ise bünyenin bazik değerinin artmasına sebep olur. İşte vücuttaki bu denge olması gerektiği gibi korunduğu taktirde insan sıhhatli olur. Asit baz arasındaki değerlere pH ismi verilmektedir. Yani bir maddenin pH değeri bilindiği taktirde asidik ya da bazik bulunduğu o değerden pratik olarak anlaşılır. pH ederi bir şeyin asit baz yani onun alkali oranını gösterir. pH aralığında 0-6 arası asit, 7 normal yani nötr diyebiliriz, 8-14 arası ise bazdır. Yani bir şeyin pH değerinin 3 ise o madde asidiktir.

İnsan vücudunun normal pH değeri 7.4 tür yani alkalidir. Dolayısıyla insan vücudu, pH sına uygun değerler de korunursa daha sağlıklı olur. Metabolizmayı yavaşlatmadan bu alkali pH değerlerini korumak için bazik yani alkali değerlerdeki gıda ürünleri tüketilmelidir. Zayıflamaya yönelik bu yeni çalışma fazla kilo sorunu olan kişilerde denenmiş ve alkali beslenme kilo verme alanında yerini sağlamlaştırmıştır. Alkali diyeti birçok insan nedeni ile uygulanmakta ve çok aşırı önemli müspet sonuçlar alınmaktadır. Akali diyetini insan vücudunun pHına uygun pHlar da beslenerek ve her gün alkali su içerek gerçekleştiğini savunulmaktadır. Aynı prensiple asidik besinlerin insan metabolizmasını yavaşlattığını dolayısıyla zayıflamayı engellediğinin altını çizilmektedir.