Alkali Su Neden Önemlidir?

buzsuaritma Comments 0 2 Aralık 2017

PH derecesi 0-6.9 olan solüsyonlar asidiktir, 7.1 ve 14 arası ise alkalin hal alırlar. Saf su nötr kabul edilir ve pH skalasındaki değeri ise 7’dir. Mide asidi gibi güçlü asitler, bazen 3 pH’e kadar iner. İnsan kanı alkalindir ve bir çok biyolojik sürecin vuku bulabilmesi için 7.35 pH derecesini dikkatlice korumalıdır.

South Africa’s University of Pretoria kimyasal patoloji profesörlerinden Dr Serfontein’e göre, hiçbir kanser tedavisi alkalin diyetiyle birleştirilmedik çe sonuç itibarı ile başarı kaydedemez. Dr. Serfontein, büyük kanserlerin ortalama 7.8 ya da daha yüksek pH dereceye sahip alkalin ortamlarda yaşayamayacağını iddia etmektedir.

Magnezyum, kalsiyum, potasyum, demir, manganez. Asitli Mineraller; Fosfor, iyot, sülfür.

Tüm çiğ sebzeler, ıspanak, brokoli, kuşkonmaz, hindiba, enginar, lahana, karnabahar, turp, pırasa, marul, tere, semizotu, şalgam, pancar kökü, kereviz, yeşil fasulye, taze bezelye, zeytinyağı, keten tohumu yağı, yeşil Çay, bitki çayları, hurma, havuç, karpuz, kavun, ananas, kivi, avokado, nar, incir, zencefil, badem, susam. Tüm etler ve deniz ürünleri, süt, peynir, tereyağ, yoğurt, yumurta, yulaf yada mısır ekmeği, beyaz un, beyaz şeker, sirke, ketçap, mayonez, hardal, soya sosu, patates cipsi, yapay tatlandırıcılar, alkol, gazlı içecekler, kahve ve siyah çay vb.dir.