Su Arıtma Cihazları Filtresi Değişim Zamanları

buzsuaritma Comments 0 15 Ekim 2017

Su arıtma cihazı filtresi ve değişimi

Su arıtma cihazları filtreleri için özellikle kapalı tipte olmayanlarda genellikle standart filtreler kullanılmaktadır. Özellikle arıtmaya gelen su sıkıntılı ise ilk 3 aşama filtre değişimi 6 ayı geçmemelidir. Membran filtre değişimi için 1.5 veya 2 yıl beklenebilir. Diğer filtrelerin zamanında değişimi bu filtrenin verimli kullanım zamanını uzatır. En geç 2 yıl doldurulduğunda değişimi gereklidir.  Ortalama Fiyat 100-130 Tl dir Filmtec Mebran, Comtech Mebran, lifetech Mebran,

Post Karbon filtre değişimi için 1 yıl beklenebilir. Değişim için 18 ay geçirilmese iyi olur. Post Karbon filtre Fiyatı 30 – 60 TL arasında değişmektedir.

Mineral Filtre değişimi için 1 yıl beklenebilir. Değişim için 18 ay geçirilmese iyi olur. Mineral Filtre Fiyatı 25 – 50 TL arasında değişmektedir.

Alkalin PH Filtresi için değişimi 12 – 18 ay’dır. PH Alkalin Filtresi Fiyatı 30 – 50 TL’dir.

4’lü mineral filtre değişimi 2 – 4 yıl olmaktadır. 4’lü mineral filtre fiyatı 30 – 60 TL’dir.

UV filtre kullanım ömrü kullanıldığı saat cinsinden genellikle 8.000 -9.000 saat olmaktadır. UV Filtre fiyatı 200 – 500 TL arasında olmaktadır.

Su arıtma cihazı sadece ilk alım maliyeti olan bir cihaz değildir. Maliyet kullanım süresi boyunca devam etmektedir. Cihaz alırken filtre değişim süreleri ve maliyetleri de dikkate alınmalıdır.

Su arıtma cihazı filtresi ve değişimi ile ilgili aramalar: su arıtma cihazı filtre fiyatları, su arıtma cihazı filtre değişimi ne zaman, su arıtma filtre sıralaması, su arıtma filtreleri nasıl takılır, su arıtma filtre fiyatları, su arıtma filtre değişimi fiyatları, membran filtre nasıl takılır, su arıtma cihazı nasıl temizlenir,

comtech su arıtma servisleri

comtech su arıtma yorumlar

comtech su arıtma yedek parça

comtech su arıtma cihazı kurulumu

comtech su arıtma filtreleri